П`ятниця, 17.05.2024, 15:00
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт Тетяни Миколаївни Михайленко

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2017 » Листопад » 10 » День української писемності та мови
15:23
День української писемності та мови

 

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

 

  За православним календарем 9 листопада вшановують пам’ять    Преподобного Нестора-Літописця - послідовника Кирила і    Мефодія. Вважається, що Нестор Літописець став прабатьком    української писемної мови.

 Традиційно в цей день проходить досить багато заходів. Щорічно,  в День української писемності та мови можна побачити урочисте покладання квітів до пам'ятника Нестора Літописця. Так само проходить нагородження кращих українських літераторів і популяризаторів українського слова, а також видавництв, які випускають літературу українською мовою.

Потрібно додати, що в багатьох школах в День української писемності та мови проводять традиційні диктанти.

Цього ж дня учні Кириківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, педагоги закладу долучилися до всеукраїнської акції та взяли участь у написанні радіодиктанту національної єдності. Гасло радіодиктанту "Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета".

Вперше радіодиктант писали у 2000-му році у травні з нагоди Дня перепоховання Тараса Шевченка і Дня рівноапостольних Кирила та Мефодія. Тоді на адресу "Українського радіо" надійшло близько тисячі робіт, - пригадує координаторка акції, ведуча спецпроекту "XVII Радіодиктант національної єдності" Аліна Акуленко. За її словами, протягом останніх 17 років ця акція перетворилася із звичайної перевірки знань української мови до масштабного міжнародного флешмобу. Щороку кількість охочих долучитися до написання радіодиктанту невпинно зростає. Приміром торік, каже Аліна Акуленко, надійшло понад 21 тисяча робіт, із яких 18 з половиною тисяч – в конверті. Також розширюється і географія радіодиктанту. У 2016-му на адресу Хрещатик, 26 надійшло 34 конверти із різних країн світу, а в кожному конверті – по кілька робіт. Загалом же кількість учасників значно більша, адже не всі наважуються надіслати диктант на перевірку.

"Ми не шукаємо в диктантах помилки, ми шукаємо диктанти без помилок. А коли знаходимо ті, які написані бездоганно, оголошуємо цих учасників переможцями", - зазначила Аліна Акуленко.

Проведені заходи сприяли розширенню сфери функціонування української мови як державної у різних сферах життя вчителів, учнів та їх батьків, утвердженню державного статусу української мови, піднесенню її престижу серед учнівської молоді, вихованню пошани до культури, традицій українського народу.

 

Переглядів: 656 | Додав: Таня | Рейтинг: 5.0/7
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Листопад 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz